Достапни линкови

logo-print

Убиен заменик градоначалникот на Кандахар


Непознат напаѓач пукал врз заменик градоначалникот на авганистанскиот град Кандахар, кој им подлегнал на повредите на патот кон болница. Никој не ја превзеде одговорноста за нападот, но се верува дека зад атентатот сојат талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG