Достапни линкови

logo-print

Убиени двајца полицајци во ДагестанМилитанти нападнале полициска патрола во Дагестан, при што убиле двајца полицајци, јавија агенциите. Руските власти се обидуваат да ги совладаат муслиманските бунтовници кои се активни во Дагестан, Ингушетија и Чеченија.
XS
SM
MD
LG