Достапни линкови

logo-print

Кина ќе прогласи ден на жалост за жртвите од земјотресот


Кина објави дека ќе прогласи ден на жалост за жртвите во земјотресот кој го погоди западниот дел на земјата во изминатата среда. До објавувањето доаѓа кога официјалниот број на загинати се искачи на 2039. Според информациите на кинеските агенции, 195 лица и натаму се водат за исчезнати.
XS
SM
MD
LG