Достапни линкови

logo-print

Самит за природен гас во Алжир


Министри за енергетика од најголемите земји произведувачи на природен гас денеска се собраа на самит во Алжир. Тема на разговор се цените на суровината кои во изминатиов период паѓаат при извоз. Дел од учесниците на самитот инсистираат на формирање на организација која ќе го надгледува извозниот процес, поставувајки одредени стандарди во однос на цените. На собирот се присутни претставници од вкупно 11 земји извозници на природен гас.
XS
SM
MD
LG