Достапни линкови

logo-print

Во Киргистан протести на приврзаниците на Бакиев


Приврзаниците на остранетиот Претседател на Киргистан Курманбег Бакиев денеска протестираа во јужниот град Џалалабад. Околу 1500 луѓе носеа пароли притов привремената влада. Бакиев ја напушти земјата и отпатува за Казахстан осум дена по крвавите протести против неговото владеење во Киргистан.
XS
SM
MD
LG