Достапни линкови

logo-print

Бомба под полициско возило во Ингушетија


Како што јавија руските медиуми бомба експлодирала под автомобил на висок полициски службеник во Ингушетија. При тоа бил повреден неговиот возач, додека заменикот министер за внатрешни работи Беслан Схадиѕев, не бил во автомобилот во моментот на експлозијата. Бомбата експлодирала во Назран во близина на локалното Министерството за внатрешни работи на оваа северно кавкаска република.
XS
SM
MD
LG