Достапни линкови

logo-print

Авиокомпаниите бараат преиспитување на ограничувањата


Приземјените европски авиокомпании побараа денеска од воздухопловните власти итно преиспитување на ограничувањето за летање, поради страхувањето од можните последици од вулканскиот пепел на небото. Асоцијацијата на европските авиокомпании соопшти дека претрпеле огромна штета поради приземјениот авиосообраќај. Во соопштението на асоцијацијата е наведено дека ерупцијата на вулканот не е невобичаен настан, но постапките кои се применуваат во другите делови од светот не содржат вакви ограничувања.
XS
SM
MD
LG