Достапни линкови

logo-print

Двајца членови на Ал Каеда убиени во Јемен


Јеменските власти соопштија дека полицијата денеска убила двајца членови на терористичката организација Ал Каеда. При судирот на полицијата со терористите, кој се случил во провинцијата Ал Худајдах, едно од упориштата на Ал Каеда, повредени се и двајца воени офицери.
XS
SM
MD
LG