Достапни линкови

logo-print

Муратовски судски ќе ја оспори постапката за негова смена


Досегашниот лидер на Сојузот на синдикатите на Македонија Ванчо Муратовски денеска на прес-конференција најави дека по судски пат ќе ја оспори постапката за негова смена и назначувањето на Живко Митревски за в.д претседател. „Јас сум легитимниот претседател на ССМ избран од работниците, а не од власта“ рече Муратовски и најави кривични пријави поради, како што рече, нелегитимноста на целата постапка. Тој на следниот редовен конгрес на ССМ не планира да се кандидира за претседател на организацијата.
XS
SM
MD
LG