Достапни линкови

logo-print

Безбедносните прашања се уште се проблем за изборите во Авганистан


Новоименуваниот претседател на авганистанската Изборна комисија денеска вети дека ќе ги смени државните службеници одговорни за фалсификат на минатогодишните претседателски избори. Фазл Ахмед Манави, поранешен судија а сега прв човек на изборната комисија, рече дека безбедносните прашања се уште се голем проблем за одржување на фер и демократски избори. Парламентарните избори во земјата се одржуваат годинава.
XS
SM
MD
LG