Достапни линкови

logo-print

Уапсени тројца иранци во Малезија


Малезиските власти соопштија дека уапсиле тројца ирански државјани за кои постои сомнение дека се обиделе да прошверцуваат дрога во земјата. Тројцата иранци биле уапсени на аеродром. Двајцата спортисти и нивниот тренер се обиделе да прошверцуваат четири килограми метамфетамини сокриени во металните рачки на нивните куфери. За сега нема дополнителни детали за настанот. Повеќе од 40 иранци до сега се уапсени во Малезија поради обиди за шверц на дрога.
XS
SM
MD
LG