Достапни линкови

logo-print

Иванов нема да оди во Краков


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов нема да присуствува на погребот на неговиот полски колега Лех Качински закажан за денеска во Краков. Како што информира Кабинетот на Иванов, патувањето е откажано во последен момент поради последиците од вулканскиот прав што ја зафати Европа. Американскиот, турскиот и францускиот претседател како и лидери од Германија, Британија и претставници од Европската унија нема да присуствуваат на погребот на лидерот во Краков.
XS
SM
MD
LG