Достапни линкови

logo-print

Двајца загинати во Авганистан


Двајца холандски војници загинаа во Авганистан денеска во експлозија на бомба поставена покрај пат. Министерството за надворешни работи на кралството Холандија соопшти дека двајцата војници загинале во близина на контролниот пункт Табар во јужниот дел на провинцијата Урузган. Во Авганистан се распоредени 1.600 холандски војници. Нивната мисија во земјата завршува во Август.
XS
SM
MD
LG