Достапни линкови

logo-print

Подржувачи на Бакиев запоседнаа ТВ станица


Подржувачи на Курманбек Бакиев, поранешниот претседател на Киргистан кој деновиве отстапи од функцијата, запоседнаа телевизиска станица во градот Јалалабад, во јужниот дел на земјата. Групата подржувачи упаднала во просториите на ТВ станицата и барала емитување на претходно снимена изјава. Во Јалалаба живеат многу подржувачи на екс-претседателот кој, откако си поднесе оставка, замина од земјата во соседен Казакстан.
XS
SM
MD
LG