Достапни линкови

logo-print

Експлозија во центарот на Атина, нема повредени


Во центарот на Атина денеска одекнала експлозија, соопшти грчката полиција, наведувајќи дека во неа немало жртви. Бомбата била активирана во моментот на минување на едно возило кое било уништено од експлозијата. Возачот на автомобилот не бил повреден. Засега нема информации за тоа кој би можело да стои зад нападот.
XS
SM
MD
LG