Достапни линкови

logo-print

Ердоган во идниот месец во посета на Атина


Грчката влада синоќа соопшти дека премиерот на Турција Реџеп Таип Ердоган во идниот месец ќе престојува во посета на Атина. Во соопштението се наведува дека за тоа вчера телефонски се договориле премиерите на двете земји Ердоган и Папандреу. Сепак, како што се додава, останува уште да се утврдел точниот датум на посетата.
XS
SM
MD
LG