Достапни линкови

logo-print

Дуплиран бројот на руските милијардери


Бројот на милијардерите во Русија само во текот на минатата година бил двојно зголемен, се наведува во руското издание на магазинот Форбс. Сега во Русија имало 62 милијардери. На прво место е магнатот со челик Владимир Лисин со скоро 16 милијарди долари, по што следуваат инвеститорот Михаил Прохоров, приватниот банкар Михаил Фридман, Роман Абрамович и Олег Дерипаска.
XS
SM
MD
LG