Достапни линкови

logo-print

Волци заклале 50 овци во Светниколско


Во светиниколското село Немањици глутница волци во раните утрински часови нападнале стадо овци при што заклале педестина од нив, јавува МИА. Штетата се проценува на околу 4 илјади евра. Во Немањици ова не бил прв напад на волците. Пред некој ден било нападнато уште едно стадо на овци, но штетата била минимална.
XS
SM
MD
LG