Достапни линкови

logo-print

Поевтин руски гас за Украина


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска во Бразилија изјави дека неговата земја размислува да ја намали цената на природниот гас наменет за Украина. Тој додаде дека за ова прашање ќе разговара со украинскиот претседател Виктор Јанукович кој во идната недела треба да ја посети Москва. Односите меѓу двете земји драматично се подобрија откако во февруари годинава Јанукович беше избран за претседател на Украина.
XS
SM
MD
LG