Достапни линкови

logo-print

Продолжен договорот со САД за користење на базата во Манас


Преодната влада на Киргистан соопшти денеска дека за една година ќе го продолжи договорот со Соединетите држави за користење на базата во Манас. Ова го потврди заменик премиерот Омур Текебаев. Базата во Манас е важна за снабдување на американските сили во Авганистан.
XS
SM
MD
LG