Достапни линкови

logo-print

Четворица германски војници загинати во Авганистан


Четворица германски војници загинаа денеска во вооружен судир со бунтовници во градот Багхлан, во северниот дел на Авганистан, потврдија од германското Министерство за надворешни работи. Бунтовниците наводно испукале ракета кон возилото на германските вооружени сили. Од 2002 година до денес 43 германци загинале во Авганистан.
XS
SM
MD
LG