Достапни линкови

logo-print

Суспендирано посвојувањето руски деца од Американци


Руското министерство за надворешни работи соопшти денеска дека се суспендирани сите посвојувања на руски деца од страна на Американци. Портпаролот Андреј Нестеренко изјави дека суспензијата ќе трае се додека двете земји не склучат договор за условите и процедурите за посвојување. До ова доаѓа откако една Американка го врати во Москва посвоеното 7-годишно руско дете, со образложение дека имало психолошки проблеми.
XS
SM
MD
LG