Достапни линкови

logo-print

Шеесетмина настрадани во невремето во Индија


Бројот на настрадани во невремето во источната индиска држава Западен Бенгал се искачи на 60 лица. Циклонот уништи 50 илјади домови. Повеќемина од настраданите биле затрупани под урнатините од нивните домови, соопштија локалните власти.
XS
SM
MD
LG