Достапни линкови

logo-print

ССМ одлучи да го смени Муратовски


Мнозинството членови на Советот на Сојузот на синдикати на Македонија на денешната седница донесоа одлука за смена на досегашниот претседател на Синдикатот Ванчо Муратовски, а за в.д. претседател го назначија Живко Митревски, претседател на гранковиот Синдикат за шумарство. Митревски по седницата изјави дека одлуката е донесена едногласно од страна на 40 присутни членови од вкупно 64 членови на Советот на ССМ. Инаку, Муратовски речиси осум години ја извршуваше функцијата претседател на Сокузот на синдикати.
XS
SM
MD
LG