Достапни линкови

logo-print

Одложена посетата на шефот на полската дипломатија на Македонија


Министерството за надворешни работи информира дека поради трагичната авионска несреќа кај рускиот град Смоленск во која загина претседателот на Полска Лех Качински се одложува посетата на шефот на полската дипломатија Радослав Сикорски на Македонија, предвидена за 19 април. Двете министерства, како што се додава, во наредниот период ќе го утврдат терминот за реализација на оваа посета. Шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски ќе присуствува на погребната церемонија во Полска на 17 и 18 април, како дел од делегацијата на Македонија што ќе ја предводи претседателот Ѓорге Иванов.
XS
SM
MD
LG