Достапни линкови

logo-print

Иран се жали на американска нуклеарна уцена


Иран поднесе писмо до Обединетите нации во кое ги доведува под прашалник намерите на новата нуклеарна политика на Вашингтон за која наведува дека содржела закани за нуклеарен напад врз Иран. Официјалната новинска агенција ИРНА наведува дека во американското ограничување на употребата на нуклеарното оружје се издвојуваат Иран и Северна Кореја. Во писмото се додава дека ова не треба да биде толерирано од членките на Обединетите нации.
XS
SM
MD
LG