Достапни линкови

logo-print

Продолжува судењето на Караџиќ


На судењето на Радован Караџик за воени злосторства во Босна и Херцеговина, денеска во Хашкиот трибунал ќе продолжи испитувањето на сведокот на обвинителството Ахмет Зулиќ. Тој вчера како поранешен логораш сведочеше за злосторствата врз бошњаците во Сански Мост во летото 1992 година. Зулиќ порано беше сведок и во процесите против Слободан Милошевиќ и Момчило Краишник.
XS
SM
MD
LG