Достапни линкови

logo-print

Министерот на косовските безбедносни сили во Скопје


Министерот на безбедносните сили на Република Косово Фехми Мујота денеска ќе престојува во прва официјална посета на Република Македонија од признавањето на косовската независност. Предвидено е тој да се сретне со македонскиот министер за одбрана Зоран Коњановски, при што ќе биде потпишан Меморандум за разбирање меѓу двете министерства, кој ќе биде појдовна основа за почнување билатерална соработка меѓу двете држави, се наведува во соопштението од министерството за одбрана.
XS
SM
MD
LG