Достапни линкови

logo-print

Јагланд во посета на Србија


Генералниот секретар на Советот на Европа Торбјорн Јагланд денеска во Белград ќе разговара со официјалните претставници за натамошно зајакнување на односите меѓу оваа организација и Србија. Предвидено е тој да се сретне со српскиот претседател Борис Тадиќ и со премиерот Мирко Цветковиќ.
XS
SM
MD
LG