Достапни линкови

logo-print

Земјотрес во западна Кина


Најмалку 67 лица загинале во силниот земјотрес со интензитет од 6,9 степени што денеска ја погоди западна Кина. Според официјални кинески претставници, постои страхување дека бројот на жртвите може да биде поголем. Тие соопштија дека потресот предизвикал уривање на многу куќи и оти спасувачките операции се отежнати поради прекинатите телефонски линии.
XS
SM
MD
LG