Достапни линкови

logo-print

Иран ќе организира конференција за нуклеарно разоружување


Иран соопшти дека министри за надворешни работи од 15 земји ќе учествуваат на дводневната конфереција за нуклеарно разоружување, што ќе се одржи во Техеран на 17-ти и 18-ти овој месец. Не е соопштено кои земји ќе испратат претставници. Техеранската конференција е закажана на само неколку дена по самитот во Вашингтон за нуклеарна безбедност на кој присуствуваат 50-тина светски лидери.
XS
SM
MD
LG