Достапни линкови

logo-print

Продолжува процесот против Караџиќ во Хаг


Денеска во Хашкиот трибунал продолжува судскиот процес против Радован Караџиќ, обвинет за воени злосторства. Пред судот ќе се појави првиот сведок, Ахмед Зулиќ поранешен затвореник во српски логор во регионот на Сански Мост.
XS
SM
MD
LG