Достапни линкови

logo-print

Американска делегација во Киргистан


Американскиот помошник државен секретар Роберт Блејк ќе допатува во Киргистан на средба со привремената лидерка Роза Отунбаева. Блејк изјави дека Соединетите Држави сеуште формално не ја признале само-прогласената влада, но не сметаат дека таа ја превзела моќта со државен удар.
XS
SM
MD
LG