Достапни линкови

logo-print

Времето ќе биде облачно со повремен дожд


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови каде локално врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура се движи од четири до 10, а дневната ќе биде од 10 до 17 степени. Во Скопје времето ќе биде претежно облачно со повремен дожд и со слаб југоисточен ветер. Утринската температура се спушти до седум, а дневната ќе достигне до 15 степени.
XS
SM
MD
LG