Достапни линкови

logo-print

Единаесетмина загинати во железничката несреќа во Италија


Бројот на загинати во железничката несреќа во Италија се искачи на 11 лица. Како што соопшти новинската агенција „Анса“, лизгање на земјиштето го исфрлил возот од шините во планинскиот регион во близина на градот Болзано. Петмина патници се хоспитализирани со сериозни повреди.
XS
SM
MD
LG