Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад во Авганистан


Двајца бомбаши самоубици нападнале канцеларија на Авганистанскиот директорат за безбедност во градот Кандахар во јужниот дел на земјата, соопштија локалните власти. Нападот бил неуспешен бидејки обезбедувањето успеало да ги собори двајцата бомбаши. Едниот ја детонирал експлозивната направа пред зградата а другиот бил застрелан. Двајца разузнавачи и еден наставник, кои се наоѓале пред зградата се повредени во инцидентот.
XS
SM
MD
LG