Достапни линкови

logo-print

Над 40 загинати милитанти во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека повеќе од 40 милитанти и двајца полицајци загинале кога група бунтовници денеска нападнале неколку контролни пунктови во северозападниот дел на земјата. Во овој регион властите пред три недели покренаа голема офанзива во која досега загинале над 300 милитанти.
XS
SM
MD
LG