Достапни линкови

logo-print

Пакистан го уверил Обама во нуклеарната безбедност


Пакистанскиот премиер Јусуф Раза Гилани го уверил американскиот претседател Барак Обама дека неговата владата е многу сериозна во врска со безбедноста на нуклеарните постројки во Пакистан. Обама се сретна со Гилани во Вашингтон во пресрет на светскиот самит за нуклеарната безбедност. Експертите велат дека пакистанскиот нуклеарен арсенал е една од главните цели на талибанците и на Ал Каеда во обидите да дојдат до нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG