Достапни линкови

logo-print

Казахстан дозволи прелет на американски авиони


Казахстан ќе им дозволи на американски воени авиони да ја прелетуваат нејзината територија за снабдување на силите во Авганистан. Согласноста била постигната на вчерашните разговори меѓу претседателите Барак Обама и Нурсултан Назарбиев кој престојува во Вашингтон на самитот за нуклеарната безбедност. Белата Куќа оцени дека со овој договор се штедат пари и време.
XS
SM
MD
LG