Достапни линкови

logo-print

Над милион потписи за предвремени избори во Србија


Претставници на опозицијата во Србија денеска ќе ги предадат потписите за нови избори. Српската напредна партија, Нова Србија и Демократската партија на Србија ќе му предадат на премиерот на Србија Мирко Цветковиќ повеќе од милион потписи на граѓани на Србија кои поддржуваат распишување на вонредни параламентарни избори.
XS
SM
MD
LG