Достапни линкови

logo-print

Дваесетина талибански милитанти загинаа во Пакистан


Повеќе од дваесетмина талибански милитанти загинале во судири со безбедносните сили во Пакистан денеска во северозападниот регион Оракзаи, во близина на авганистанската граница, јавија новинските агенции. Во офанзивата на пакистанските вооружени сили биле уништени три скривници на талибанците, соопштија локалните власти. Претходно во воздушен напад на пакистанската војска загинале четириесетина милитанти, соопштија агенциите.
XS
SM
MD
LG