Достапни линкови

logo-print

Петмина загинати во Авганистан во изминативе 24 часа


Мисијата ИСАФ во Авганистан соопшти дека еден војник загинал во експлозија на бомба денеска, но не понуди дополнителни информации за инцидентот. Претходно, четворица припадници на специјален тим за деактивирање на мини загинаа откако импровизирана бомба детонирала под нивниот автобус. Вчеравечер авганистански војник застрела колега од Полска во провинцијата Ганзи во источниот дел на земјата. Авганистанските власти трагаат по војникот кој е во бегство.
XS
SM
MD
LG