Достапни линкови

logo-print

САД понуди помош за Киргистан


Соединетите американски држави понудија да испратат помош во Киргистан по немирите во земјата во кои загинаа седумдесетина лица. Понудивме и подготвени сме да пружиме хумантарна помош преку базата на САД во Манас, се наведува во соопштението на американската амбасада во Бишкек. Инаку, поради немирите, американската база во Манас привремено престана со испраќање војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG