Достапни линкови

logo-print

Педесетина милитанти убиени во Пакистан


Пакистанските воени сили убија 54 милитанти во воздужни напади во близина на авганистанската граница, соопштија пакистанските власти. Државен службеник во изјава за новинската агенција „Асошиејтед Прес“ потврдил дека нападот се случил во областа Оракзаи, каде се стационирани талибанските милитанти и припадници на Ал Каеда. Ова е втор напад во изминативе 48 часа. Во петокот во вооружен судир меѓу милитантите и пакистанската војска загинаа осумнаесетмина талибаци.
XS
SM
MD
LG