Достапни линкови

logo-print

Напад на жена самоубиец во Ингушетија


Жена самоубиец денеска активирала експлозив додека минувала покрај полициски сили во едно село во северно кавказкиот руски регион Ингушетија. Новинските агенции јавуваат дека притоа загинал еден полицаец. Во минатата недела две жени самоубици извршија бомбашки напади во московското метро во кои загинаа околу 40 луѓе.
XS
SM
MD
LG