Достапни линкови

logo-print

Цената на нафтата 86 долари за барел


Цената на нафтата на светските берзи денеска достигна скоро 86 долари за барел. Како главна причина се наведуваат информациите за зголемување на обемот на малопродажбата во Соединетите Држави во минатиот месец.
XS
SM
MD
LG