Достапни линкови

logo-print

Херман ван Ромпој ќе се сретне со Барак Обама


Претседателот на Европската унија Херман ван Ромпој идната недела за прв пат ќе се сретне со американскиот претседател Барак Обама. Планиран е краток состанок меѓу двајцата лидери, изјави денеска портпаролот на ван Ромпој. Средбата би требало да се случи во Вашингтон, во рамките на Самитот за меѓународна нуклеарна безбедност, закажан на 12 и 13 Април. Претседателот Обама исто така ќе се сретне со кинескиот претседател Ху Џинтао и со други лидери.
XS
SM
MD
LG