Достапни линкови

logo-print

Кина ќе учествува на состанокот за санкции против Иран


Кина денеска потврди дека ќе учествува на денешниот состанок за можните нови санкции против Иран поради неговата нуклеарна програма. Во Њујорк ќе се состанат претставници на 5-те постојани членки на Советот за безбедност, плус Германија. Американскиот претседател Барак Обама изјави деновиве дека Советот за безбедност би требало да изгласа нови санкции против Иран во наредните недели, а не месеци.
XS
SM
MD
LG