Достапни линкови

logo-print

Уапсен пушач во авион


Еден дипломат од Катар бил уапсен бидејки се обидел да пуши цигара во тоалетот во авионот кој летал од Вашингтон до Денвер. Постоело страхување дека станува збор за терористички чин поради што авионот во придружба на воени авиони слетал безбедно на аеродромот во Денвер. Истражните органи не пронашле никаков експлозив.
XS
SM
MD
LG