Достапни линкови

logo-print

Извлечени девет тела од затрупаниот рудник во Кина


Спасувачките екипи денеска извлекоа деветто тело од поплавениот рудник во северна Кина. Спасувачките екипи ја испумпуваат водата од поплавениот рудник кој се затрупа пред повеќе од една недела. Спасувачите губат надеж дека останатите дваесет и деветмина заробени во рудникот се живи. Во понеделникот екипите спасија 115 рудари. Вчера од рудникот беа извлечени пет тела.
XS
SM
MD
LG